img

Intel PRO/1000 PF Dual Port Server Adapter

8 645 kr
  • Frakt fra: 0 kr
Dette produktet er utgått og kan ikke bestilles
  • Artikkelnr.
  • 5010976247
  • Prod. art. nr.
  • EXPI9402PF

Raske fakta

Produsent
Intel
Formfaktor
Internal
Datakjedeprotokoll
Gigabit Ethernet
Dataoverføringshastighet
1000 Mbps
Low profile
Nei
Ethernet Kontroller
Intel i350
Portantall
4

Nøkkelfunksjoner

  • Two high-performance PCI Express 1000BASE-SX connections for slot-constrained servers
  • Multi-Gigabit scalability and increased uptime through advanced server features
  • Built on Intel lead-free technology

Produktinformasjon

The Intel PRO/1000 PF Dual Port Server Adapter represents the fifth generation of Intel network adapters for Gigabit Ethernet, and features 10/100/1000 Mbps self-configuration for compatibility with mixed speed network devices. For easy installation and management, all Intel PRO Network Connections are supported by Intel PRO Intelligent Install and the new Intel PROSet Utility for Microsoft Device Manager. Intel PROSet simplifies adapter installation and gives you point-and-click power to configure and manage all your Intel PRO Network Connections for connectivity you can count on. Take advantage of PCI Express (PCIe) server slots to enhance network performance with the Intel PRO/1000 PF Dual Port Server Adapter. The dedicated input/output (I/O) bandwidth of PCIe ensures priority performance - without bus sharing - for Gigabit Ethernet connectivity in Category-5 networks.
Intel Ethernet - It Just Works!

Spesifikasjoner

Topptekst
Produsent Intel
Nettverk og kommunikasjon
Datakjedeprotokoll Gigabit Ethernet
Dataoverføringshastighet 1000 Mbps
Ethernet Kontroller Intel i350
Tilkoblingsteknologi Kablet
Nettverkstilknytning / Nettverks-/transportprotokoll TCP/IP, UDP/IP
Nettverksfunksjoner Virtual Machine Device Queues (VMDq)
Kompatibel standard IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3x, IEEE 802.1as, IEEE 802.3az
Ekspansjon / Tilkoplinger
Tilkoblinger 4 x 1000Base-SX - LC multi-mode x 2
Generelt
Nettverkstilknytning / Grensesnitts(databuss)-type PCI Express 2.0 x4
Nettverk / Type Nettverksadapter
Enhetstype Network adapter
Formfaktor Internal
Low profile Nei
Nettverk
Portantall 4
Nettverkstilknytning / Kabelføringstype Ethernet 1000Base-SX