img
img

Intel Ethernet Converged Network Adapter X520-SR2

5 795 kr
  • Lagerstatus: Sendes innen 48 timer
  • Frakt fra: 0 kr
  • Artikkelnr.
  • 5010393360
  • Prod. art. nr.
  • E10G42BFSR

Raske fakta

Produsent
Intel
Grensesnitts
PCI Express
Formfaktor
Internal
Datakjedeprotokoll
Gigabit Ethernet, Fibre Channel over Ethernet (FCoE), 10 Gigabit Ethernet
Dataoverføringshastighet
10000 Mbps
Low profile
Ja
Ethernet Kontroller
Intel X520
Portantall
2

Nøkkelfunksjoner

  • SFP+ connectivity
  • Low-profile
  • Load balancing on multiple CPUs
  • ISCSI remote boot support
  • Fiber Channel over Ethernet (FCoE) support
  • Intel Direct Cache Access (DCA)
  • MSI-X support

 

  • Low latency interrupts
  • Header splits and replication in receive
  • IPsec offload
  • Virtual Machine Load Balancing (VLMB)
  • Watchdog timer

Produktinformasjon

The Intel Ethernet 10 Gigabit Converged Network Adapter X520-SR2 enables data center transformation by delivering a reliable, unified 10GbE short range fiber optic connection. Advanced platform scalability features include: Receive Side Coalescing, Intel Ethernet Flow Director, and support for PCI Express Gen2. Intel VT-c delivers industry-leading I/O virtualization capabilities, including support for Single Route I/O virtualization (SR-IOV) and Virtual Machine Device Queues (VMDq). The Intel Ethernet Converged Network Adapter X520 provides advanced unified networking capabilities, including support for iSCSI, NFS, and FCoE. The Intel Ethernet Converged Network Adapter X520 facilitates greater network infrastructure consolidation and is the best choice for I/O virtualization. Intel Ethernet - it just works!

Spesifikasjoner

Topptekst
Produsent Intel
Nettverk og kommunikasjon
Datakjedeprotokoll Gigabit Ethernet, Fibre Channel over Ethernet (FCoE), 10 Gigabit Ethernet
Dataoverføringshastighet 10000 Mbps
Ethernet Kontroller Intel X520
Tilkoblingsteknologi Kablet
Nettverkstilknytning / Nettverks-/transportprotokoll TCP/IP, UDP/IP, IPSec, iSCSI
Nettverkstilknytning / Protokoll for fjernstyrt administrasjon SNMP, RMON, SNMP, RMON
Nettverksfunksjoner VLAN Stacking, Virtual Machine Device Queues (VMDq), Single Root I/O Virtualization (SR-IOV)
Kompatibel standard IEEE 802.3, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ad (LACP)
Ekspansjon / Tilkoplinger
Tilkoblinger 2 x 10GBASE-SR - LC multi-mode x 2
Generelt
Nettverkstilknytning / Grensesnitts(databuss)-type PCI Express 2.0 x8
Nettverk / Type Nettverksadapter
Enhetstype Network adapter
Formfaktor Internal
Low profile Ja
Nettverk
Portantall 2
Nettverkstilknytning / Kabelføringstype Ethernet 10GBase-SR