img

D-Link DEM 211

Fast Ethernet

1 295 kr
  • Lagerstatus: Sendes innen 48 timer
  • Frakt fra: 99 kr
  • Artikkelnr.
  • 5010103242
  • Prod. art. nr.
  • DEM-211

Produktinformasjon

D-Link SFP 100 Mbit/s Interface Converters (Mini-GBIC) er sendere/mottakere som kobler sammen svitsjer med SFP-spor til 100 Mbit/s fibernettverk, slik at brukeren oppnår høyhastighetsforbindelser over den fiberoptiske kabelen. Den høye ytelsen muliggjør pålitelige dataoverføringer på kort, middels og lang avstand i bygninger, fabrikker, på skoleområder, i byområder og over Telco/bredbåndsnettverk.

D-Link-svitsjene som støtter DEM-210/211-modulene nå, er: DES-1200, DES-3000, DGS-3100 og DGS-3612G.

De fiberoptiske senderne/mottakerne har standard dupleks LC-kontakter som gir kompatibel tilkobling.

Disse senderne/mottakerne bruker SFP-pakken (Small Form Pluggable), som er bransjestandard. De kan skyves inn i SFP-sporet (Mini-GBIC) på enheten.

Alle D-Links SFP-sendere/mottakere er "hot-swappable". Det vil si at du kan fjerne eller koble til SFP-senderen/mottakeren mens systemet er på. Dermed er det mulig å tilføye eller flytte på moduler uten å forstyrre nettverket.

Spesifikasjoner

Produsent D-Link
Produktserie D-Link DEM
Modell 211
Pakket mengde 1
Nettverkskabeltype SFP (mini-GBIC) transceivermodul
Type venstrekontakt LC multimodus
Produktformfaktor Plugginnmodul
Kompatible spor 1 x SFP (mini-GBIC)
Overføringsteknologi Kablet
Grensesnitt 1 x Ethernet 100Base-FX - LC multi-mode x 2
Kabelføringstype Ethernet 100Base-FX
Maks. overføringsdistanse 2000 m
Egenskaper Full dupleksmodus
Tilpassede standarder RoHS, FCC-klasse B-sertifisert, UL, TUV, VCCI, ICES-003
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. Driftstemperatur 70 °C
Driftsfuktighet 10 - 90%
Datakjedeprotokoll Fast Ethernet
Dataoverføringshastighet 0.1 Gbps
Optisk bølgelengde 1310 nm