Nettverksswitcher
1 594,-
Ubiquiti Unifiswitch 8 Ge Ports POE 60W
  • Portantall 8
  • Vifte Nei
5 på lager
1 799,-
img
Ubiquiti EdgeRouter PoE
Avansert sikkerhet, monitorering og administrasjon
  • Tilkoblingsteknologi Kablet
  • Portantall 5
  • Antall WAN-porter 1
+10 på lager
1 109,-
img
Ubiquiti EdgeRouter Lite
EdgeMax retter seg mot bedrifter/enterprise og selvfølgelig også avanserte hjemmebrukere.
  • Tilkoblingsteknologi Kablet
  • Portantall 3
  • Antall WAN-porter 1
+10 på lager
1 249,-
img
Zyxel GS1900-10HP
  • Portantall 8
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Ja
2 på lager
699,-
img
Zyxel GS1900-8
Vifteløs smartswitch med 8 porter, livstidsgaranti
  • Portantall 8
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Nei
6 på lager
999,-
img
Zyxel GS1900-24E
Vifteløs desktop smartswitch med 24 porter, livstidsgaranti
  • Portantall 24
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Nei
7 på lager
2 498,-
img
Ubiquiti UnifiSwitch 8GE Ports POE 150W
Managert PoE+switch med SFP
  • Portantall 8
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Nei
+10 på lager
349,-
img
Netgear ProSafe GS108
Kostnadseffektiv gigabitløsning
  • Portantall 8
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Nei
+10 på lager
1 199,-
img
Zyxel GS1900-8HP
Vifteløs smartswitch med 8 porter, livstidsgaranti og PoE Plus
  • Portantall 8
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Nei
3 på lager
249,-
img
Netgear ProSafe GS105
Gigabitytelse i miniformat!
  • Portantall 5
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Nei
+10 på lager
244,-
img
TP-Link Easy Smart TL-SG105E
  • Portantall 5
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Nei
4 på lager
3 599,-
img
6 på lager
999,-
img
Ubiquiti Toughswitch 5-Port 10/100/1000 Switch
  • Portantall 5
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Nei
8 på lager
1 045,-
img
Cisco RV130
  • Tilkoblingsteknologi Kablet
  • Portantall 4
  • Antall WAN-porter 1
+10 på lager
699,-
img
Zyxel GS-1100-16
Uadministrert desktopswitch med 16 porter og livstidsgaranti
  • Portantall 16
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Nei
4 på lager
1 449,-
img
HPE PS1810-8G Switch
Den perfekte matchen til din Microserver
  • Portantall 8
  • SFP Standard Nei
  • Vifte Ja
2 på lager
4 399,-
img
Ubiquiti UniFi Switch US-24-250W
  • Portantall 24
  • SFP Standard SFP
  • Vifte Ja
+10 på lager
Nyhet 1 595,-
img
Mikrotik Cloud Smart Switch CSS326-24G-2S+RM
  • Portantall 24
  • SFP Standard SFP+, SFP
549,-
img
2 på lager
1 095,-
img
HPE Nettverkskabel
  • Produsent HPE
3 på lager
345,-
img
D-Link DPE-301GS
  • Produsent D-Link
2 på lager
549,-
img
D-Link DEM 311GT
Høypresterende og pålitelig tranceiver
5 på lager
595,-
img
+10 på lager
1 345,-
img
5 på lager
1 045,-
img
Netgear ProSafe AGM731F
SFP fibermodul gigabit multimode
1 på lager
445,-
img
995,-
img
HPE SFP (mini-GBIC) transceivermodul
Opp til 550 m med multimode
1 549,-
img
349,-
img
D-Link DWL-P50
  • Produsent D-Link
205,-
img
Mikrotik 48Pow 48V 0.8A
  • Produsent Mikrotik

Kjøp rett switch til nettverket ditt

Leter du etter en ny switch? I så fall bør du kunne finne noe som passer for deg på denne siden. Vi har både umanagerte og smarte switcher fra produsenter som Netgear, D-Link, Zyxel og Linksys med flere.

Hvilken switch bør du kjøpe?

Hvilken switch du skal ha er selvfølgelig det vanskelige spørsmålet, men hvis du vet hvor mange porter du trenger blir det med en gang litt lettere. Deretter er spørsmålet hva du skal bruke switchen til. Skal du for eksempel koble til nettverkskameraer eller IP-telefoner hjemme kan det være smart med en switch med PoE (power of ethernet). Denne funksjonen betyr nemlig at enhetene dine kan få strøm direkte via nettverkskabelen fra switchen. En annen ting å tenke på er om du trenger avanserte funksjoner for managering, isåfall bør du sjekke under smart switches eller managed layer 2/3.

QoS

Hvis dere er flere personer som bruker nettverket samtidig og på ulike måter bør du sannsynligvis lete etter en switch med QoS (quality of service). QoS-funksjonen gjør at switchen kan prioritere ting som krever mer båndbredde, som for eksempel Skype, spill og video, for å på den måten sørge for at alt flyter på bra. 

Deilig med stillhet

Tenk også på at det er bra med en vifteløs switch hvis den skal stå åpent der folk befinner seg.